Skąd ta cisza w mediach?

Jeśli do tej pory nie słyszeliście Państwo o IKZE w mediach, to nic dziwnego. Większość Polaków nie jest świadoma istnienia tego rozwiązania. A to dlatego, że IKZE nie jest chętnie reklamowane przez instytucje finansowe, ani przez instytucje rządowe... a nawet media nie często wspominają o tym sposobie oszczędzania, jakie są powody tej sytuacji?

Powodu są trzy:

Po pierwsze - z perspektywy podmiotu oferującego IKZE, jest to produkt, który nie przynosi dużych korzyści dla sprzedającego, bo największe korzyści ma kupujący, np. zwrot z podatku czy brak podatku "Belki",

Po drugie - z perspektywy instytucji rządowych, korzyść z IKZE, jaką jest zwrot z podatku oraz brak podatku „Belki” uszczupla wpływy budżetowe,

Po trzecie - media o IKZE mówią głównie w czasie kiedy należy rozliczyć się z Urzędem Skarbowym i wtedy też podejmują temat informując nas "co mądrzejsi mogą skorzystać z ulgi podatkowej do 1'520 PLN, jeśli w zeszłym roku podatkowym oszczędzali z IKZE...".

Informacje rządowe

Na oficjalnych stronach instytucji rządowych można bez problemu odnaleźć informacje nt IKZE.

Poszczególne instytucje informują na swoich stronach internetowych o IKZE:

  1. Ministerstwo Finansów informuje o możliwości odliczenia wpłat na IKZE od postawy opodatkowania
  2. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej pisze o Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego, jednocześnie informuje nas o limitach wpłat na IKZE za 2015 i 2016 rok
  3. Komisja Nadzoru Finansowego informuje na swoich stronach ilu Polakow otworzyło już konta IKZE, ile pieniędzy już zostało wpłacone oraz jakie instytucje oferują IKZE.

Prasa o IKZE

Prasa również informuje o IKZE, ale znacznie rzadziej i to głównie w okresach, kiedy temat staje się medialnie modny, np. czas rozliczeń się podatników z PIT.

Staramy się wybierać najciekawsze informacje nt. IKZE, które publikują dziennikarze oraz blogerzy i podsumowanie umieściliśmy tutaj - prasa o IKZE.

Rząd oraz media wciąż niedostatecznie informują podatników o zaletach IKZE

Czytaj dalej...

Konto-IKZE.pl - Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 - - Program Partnerski IKZE

Do góry